GRAMATYKA, JAK SIĘ UCZYĆ, SŁOWNICTWO

Gramatyka?! Nein, danke!

Czy potrzebna mi jest do czegokolwiek gramatyka?

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś/-łeś się DLACZEGO unikasz, nie chcesz lub z jakiegokolwiek innego powodu boisz się GRAMATYKI? Bierzesz pod uwagę, że Ci to zwyczajnie wmówiono. Że nauczyciele, którzy sami kiedyś musieli się nauczyć języka niemieckiego „zaszczepili” Ci niechęć do gramatyki? Albo wmawiali Ci, że nie jest to konieczne, bo akurat to chciałaby usłyszeć większość z Was. Gramatyka może poczekać.

Czy aby na pewno?!

Podstawowa gramatyka, czyli właśnie ta na poziomie A1, jest niestety bardzo często niedoceniana.

Czy moment rozpoczęcia nauki języka niemieckiego to zatem odpowiedni moment by skupiać się na gramatyce? Powiem tak: to najważniejszy moment w całej nauce języka aby zrozumieć i poznać gramatykę niemiecką.

Ci z Was, którzy są moimi Kursantami słyszą często to zdanie:

Nie zbudujesz domu na piasku. Najpierw zbuduj solidny fundament.

 

Niezwykle rozczarowującym momentem w nauce języka niemieckiego jest ten, w którym będąc na poziomie A2 (lub wyższym) stwierdzasz, że nie rozumiesz zagadnienia…. odmiany zaimka osobowego lub przymiotnika. Nagle odkrywasz ogromną dziurę, co tam dziurę, lej po bombie, w swoich podwalinach języka niemieckiego. Bardzo to przykre i zniechęcające, prawda?

Jedna z moich kursantek, która chciała się przygotować do egzaminu A2, miała ogromny problem z poziomu A1. Nie rozumiała czasu Perfekt i innych czasów złożonych. Dlaczego? Nie zapoznała się z tematem czasowników posiłkowych. Uczyła się całych zdań na pamięć i „jakoś tak umknęło”.

Mogłabym krzyczeć ze złości!

Okazuje się, że wielu z Was nigdy nie przerabiało gramatyki od podstaw. Nawet nie widziała książki do gramatyki z poziomu A1.

To bardzo przykre słuchać historii ludzi, którzy zostali sprowadzeni na manowce. To jedyne właściwe określenie, jakie przychodzi mi do głowy.

Jeśli myślisz, że gramatyki zaczniesz się uczyć później to jesteś w błędzie. Zbyt wielu uczniów popełniło ten błąd i przebijając się mozolnie na poziom B1 stwierdzają, że nigdy w życiu nie słyszeli niczego „ o tych przy….(co?)… przyimkach”!

Nie, nicht a nawet nein!

 

Gramatyka języka niemieckiego na poziomie A1 to absolutny fundament, który umożliwi Ci zrozumienie języka,  szybko i sprawnie.

Opanowanie gramatyki języka niemieckiego na poziomie A1 sprawi, że Twoja nauka będzie łatwiejsza, przyjemniejsza i co najważniejsze: skuteczna!

Czy spędzenie 10-15 minut dziennie to duże wyzwanie, jeżeli masz pewność, że dzięki temu wreszcie przestaniesz być wiecznie początkujący?

A może oczekujesz, że gramatykę języka niemieckiego streszczę dla Ciebie na DOSŁOWNIE jednej stronie A4? Na jednej stronie.

 

Mówisz, masz.


Pobierz swój BEZPŁATNY Przewodnik BUDOWY ZDAŃ w języku niemieckim TUTAJ

Możesz go mieć zawsze pod ręką i zaglądać tak często jak trzeba.

Wyobrażasz to sobie?

Pigułka języka niemieckiego na jednej stronie. Auf einer Seite!

 

A jeśli zdecydujesz się „ogarnąć” swoją gramatykę i przestać być wiecznie początkujący to zapoznaj się z moją ofertą KURSÓW A1:


w postaci eBooka KLIKNIJ TUTAJ

lub


w postaci Kursu ONLINE KLIKNIJ TUTAJ

Dodaj komentarz